Деніс Блекер

Народилась 1961, у Лондоні.  Червоний диплом бакалавра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва  (скульптура) – Інститут мистецтва та дизайну, Суррей, Велика Британія (1984). Диплом магістра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – Коледж мистецтва та дизайну – Челсі, Лондон, Велика Британія (1985).

… від перфомерки

З 1987 року я живу і працюю в Іспанії. Уже понад 30 років я займаюся мистецтвом дії і презентую свої роботи у різних країнах світу.
У 2002 я стала співзасновницею  некомерційної культурної асоціації Gresol. Відтоді я організувала понад 20 міжнародних фестивалів мистецтва перфоманс у Жироні та Барселоні, у тому числі 14-й МСЕ – щорічний арт-фестиваль за участі жінок-перфомерок. Я є членкинею міжнародної мистецької групи The Wolf in the Winter і однією із засновниць проекту ELAA (European Live Art Archive) , що реалізується за підтримки Європейського Союзу при університеті Жирони. Також я є засновницею періодичних зустрічей перфомативних практик Corpologia і редакторкою однойменного журналу.

Протягом багатьох років у своїх групових перфомативних роботах я намагаюся з’ясувати: як ми можемо увійти у проникливий простір, що існує поза межами часу і простору, де у незрозумілий спосіб наші думки і мрії поєднуються в єдине ціле. Здається, таке поєднання уможливлює швидкий обмін ідеями, образами, поняттями і жестами між різними групами людей. Це надихнуло мене на думку про те, наскільки  прямо і невідривно наші дії залежать від людей, що оточують нас у нескінченному циклі перешкод і вражень.
Зараз я зацікавлена у вивченні проявів взаємозалежності синхронних подій.
У епоху наукових відкриттів дуалістичний спосіб споглядання світу валиться, залишаючи по собі таємниці й аномалії, які можна виразити у метафоричний чи художній спосіб.
Мені цікаво побачити, як ми можемо перетворити просте «співіснування з іншими»  в «існування заради інших», тим самим відкидаючи авторство і право власності, замінюючи їх на дослідження всепоглинаючого і аморфного співжиття, безмежної щедрості, яка визначає у нас інших, а в інших – нас.
Я також досліджую те, як класичні китайські тексти і практики можуть пролити світло на процес підготовки і створення імпровізаційних перфомативних робіт.

http://www.wolfinthewinter.com/
http://corpologialiveart.blogspot.com.es/
http://corpologia.hotglue.me/
www.liveartarchive.eu

 

 

Партнери і організатори