ПЕРФОМАНС симпозіум 2020

21.12.2020.

Останні кілька місяців ми переповнені непевністю, запитаннями, інколи навіть заблоковані ними. Видимість свободи присутня, проте ця видимість обмежена інструкціями, вимушеною ізоляцією, котра потребує адаптації до безконтактності. Ми оточені прозорим бар’єром, розділені ним, він то майже зникає, то знову набуває виразності. Перешкода існує, ми її відчуваємо, помічаємо, але доторкнутись до неї не можна.
Намацуючи і досліджуючи сфери, які досі здавалися недостатньо живими, не настільки наповненими присутністю, такі як віртуальність, інтернет, відео, стрімінґи, ми все ж таки шукаємо способи досягнути і відчути мікроконтакт з глядачем, енергію, що твориться у процесі занурення в перфоманс. Відсутність прямого контакту в перфомансі в часи онлайну перетворилася в нову можливість появи і сприйняття твору. Це спроба подолати дистанцію. Йдеться не лише про фізичну відстань, кордони і кілометри, а занурення в себе, подолання відстані між місцем і простором довкола. Коли і в якій формі відбувається входження в дійство, в процес, в перфоманс, яким чином автор контактує зі світом? І чи відбувається ця взаємодія, коли автор є глядачем, перебуваючи сам з собою, створюючи дійство, або коли публіка зосереджується за екранами у тяглості трансляцій на живо?

Ми постійно перебуваємо у процесі змінності. Вміння гнучко сприймати те, що нам пропонує реальність, створило підстави для переосмислення власних можливостей у 2020 році. Для когось це особливий рік, складний, рік змін чи ізоляції, для когось все залишається у звичному темпі й ритмі, комусь він створив нові можливості… Чи стали ми більш гнучкими, чи дивимося по-іншому на давно усталене?

Із 21 по 27 грудня 2020 року у просторі галереї Дзиґа в рамках експерименту перфомерів, об’єднаних контекстом і мистецькими акціями, в серії зустрічей та показів обговоримо і проживемо ці процеси разом. ПЕРФОМАНС симпозіум розпочнеться відкриттям спільного проєкту Барбари Ле Беґек Фрідман (Франція) та Ярини Шумської (Україна) під назвою Діалог.
Щовечора у галереї та поблизу відбуватимуться перфоманси за участі львівських митців Володимира Топія, Марії Гоїн, групи Забіг (Андрій Гелитович, Богдан Янчук-Зухер, Ольга Чигрик), Остапа Мануляка та Володимира Кауфмана.

Цьогорічний ПЕРФОМАНС симпозіум буде проходити
з ініціативи ІНСТИТУТУ АКТУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА
за підтримки ГО ВІРМЕНСЬКА ТРИДЦЯТЬ П’ЯТЬ та ЛЬВІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
в партнерстві з ІНСТИТУТОМ СТРАТЕГІЇ КУЛЬТУРИ.

Всі перфоманси – вільні для споглядання.
Основна локація – галерея ДЗИҐА, вул.Вірменська,35
Дотримуємось режиму карантину!

Партнери і організатори