Стайн ГЕНІНҐСЕН

народився у 1962 році
живе та працює на острові Свальбард, Норвегія

з 2005 року бере участь у різноманітних бієнале, фестивалях та окремих заходах у Скандинавії, Європі, Північній Америці та Азії
вперше презентує свої роботи в Україні

Його твори акцентують на сучасних політичних, соціальних, фінансових та кліматичних проблемах у манері, яка провокує і дивує глядача.

Генінґсен зростав на суворому острові Свальбард, недалеко від Північного полюсу. Прямий зв’язок із природою, а також питання життя та смерті, – ті теми, які впливають на його художню творчість.

Свій перший великий проект він презентував у 2004 році під час туру Європою, в рамках якого він презентував свої перфоманси та інсталяції. Хрести Свободи – невелике кладовище реальних розмірів, відтворене за прикладом американського цвинтаря в Нормандії. Від тоді Генінґсен продовжив створювати роботи, які висвітлюють політичні проблеми
сучасності. Як стверджує художник: «сучасне суспільство та світ, в якому ми живемо, базуються на основі цінностей та вчинків наших батьків і предків. Усі ми зараз формуємо майбутнє своїх дітей і майбутніх поколінь! Наші рішення керують нашим життям… Однак, ті вчинки, які ми все ж не зробили, все одно сильніше впливають на нас…»

Окрім цього Генінґсен є засновником і куратором фестивалю «Arctic Action»
(www.arcticaction.info), який цьогоріч відбудеться втретє.

Партнери і організатори