лекція-перфоманс Володимира Кауфмана

13 05 2017 лекція-перфоманс Володимира Кауфмана – це розповідь про звук, його розмаїття, можливості, вплив.

«Абстрактний живопис, абстрактне мистецтво часто не зрозумілі, але ж звук по натурі своїй також абстрактний, і його розуміють всі». Цей годинний процес супроводжувався зануренням у перфоманс і поверненням до глядачів у ролі лектора. Це був діалог музичної тиші та перфомера. Лекція Влодка полягала у аналізі звукових інтерпретацій музичних інструментів: «фортепіано чи піаніно», роялю.

У своїх попередніх творах Кауфман неодноразово експериментував з цим інструментом: щоб уникнути «садизму» використовував «мертві роялі та фортепіано», котрі ставали пам’ятниками, арт-об’єктами, доповнювалися кольором. Про серію фото Влодко згадував: «У Прип’яті було щось неймовірне. Там була абсолютна тиша, небезпечна, яку я досі пам’ятаю… Я торкався до струн того трупа – і вони тріскали від дотику пальців, видаючи останній звук… Такого я ніде більше не чув, згадую – і одразу туди поринаю».

Вечір наповнився роботами випускників попередніх едицій Школи перфомансу. Марина Наумчук обмежилася одним об’єктом, клубком білих ниток, котрий і визначив траєкторію руху. Перфоманс Уляни Кульчицької – це дослідження взаємодії простору, предмету, автора і глядача. Як зазначає авторка: «Так як я ставилась до аркушу, недоторкано, так і ті, до кого він рухався, оминали його. Контакт відбувся». Роман Хрущ та Зоряна Савка працювали у дуеті, досліджуючи символіку зображення, знаку, внутрішнього і зовнішнього сприйняття.

Партнери і організатори