Ліор Каріель

Міждисциплінарна художниця,  надає перевагу перфомансу, відкритому публічному простору, політичним та соціальним питанням.

З 1996 року представляє перфоманси та відео роботи, бере участь у мистецьких фестивалях, виставках та заходах в Ізраїлі та в усьому світі.

“У перфомансі / акції я виступаю перед глядачами, які приходять зі своїми знаннями, цікавістю, допитливістю і які готові до викликів, а також перед випадковою аудиторією, яка зустрічається з невідомим викликом та несподіваним поворотом подій.

Існує ризик відповідальності за розбіжність між моїм та глядацьким розумінням норм, бар’єрів, соціальною позицією та політичною критикою. Суспільство не бачить, ігнорує і відвертається від незнаного.

Твердження таке, кожен глядач чи учасник будує свою історію спираючись на власне розуміння мови – може це мистецтво, може – ні, та початкова інтерпретація є дуже важлива, бо вона означає розуміння власних поставлених запитань. Існує неминуча метаморфоза через біографічну, текстову, асоціативну та політичну діалектику.

Я вивчаю шляхи і досліджую особисте ставлення до цього через ритм того, що відбувається. Що повинно статися, те станеться, як і танцювальні кроки в вальсі. Ці “сліди”, які залишаються від фізичної людської присутності не мають права зникнути.

З цього важлива заувага: постановка не є випадкова, вона не спонтанна. Презентація є спланована через процес осмислення текстуального контексту. Звичайно, трапляються спонтанні моменти, які викликані процесом перфомансу, але вони є завжди поза планом, що створює парадокс. На мою думку, не розпланований перфоманс втрачає цікавість для глядача, бо тоді у ньому відсутня візуальність, і глядач не відчуватиме де все розвивається.”

Партнери і організатори