МАРІО МОНТОЙЯ

Народився 1989 року − Кадіс, Андалусія, Іспанія.

Отримва диплом про вищу освіту з художньої фотографії та дизайну Художньої школи Севільї, навчання в якій він завершив реалізувавши проект «Алегорія розбитого будинку». Цю роботу митець представляв на багатьох виставках та отримав визнання на міжнародних фестивалях.

Дякуючи майстерному Бартоломе Феррандо у 2014 році Маріо розпочав мистецьку практику, зосереджену на особистому досвіді.

Закінчив Політехнічний університеті Валенсії (спеціалізація Інтермедійне мистецтво). Провів кілька воркшопів, співпрацював з Монікою Ґюнтер, Сейджі Шімодою та Алістером Макленаном.

Митець організував понад 70 виставок, брав участь у таких важливих фестивалях, як Acción!MAD, ARCO та INTERVAL. Водночас, керує різними культурними проектами, такими як Diàleg Obert та міжнародним проектом FORMA-TEM, в театрі Валенсії El Musical.

Маніфест
“Об’єкт приховує у своїй видимій беззмістовності здатність до перетворення відомого світу”.
З 2014 року моє дослідження розвивалося навколо поняття тіло /об’єкт, з якого я пробую: мінімізувати наміри, звільнити матеріал від його функціональності, розмити межу наших стосунків та прийняти супротивну позицію щодо нав’язування. Якщо конкретно, я звертаюся до тих, хто дотримується звичного використання буденного об’єкта і опирається важливості пропозицій, різноманіттю смислів, тонкощам, абсурдності та невизначеності як ефективним засобам вираження.

http://www.mariomontoyaoficial.wix.com/

Партнери і організатори