ІЗАБЕЛЬ ЛЕОН

Іспанська візуальна художниця, незалежна культурна менеджерка та викладачка.
Її творчість еволюціонувала від фотографії та відео до мистецтва перфоманс. Саме в цьому жанрі Ізабель працює з 2007 року, беручи участь у численних фестивалях, заходах та резиденціях, в Іспанії та за кордоном, таких країнах як Канада, Німеччина, Фінляндія, Норвегія та Марокко.

Захоплення мистецтвом перфоманс підштовхнуло Ізабель Леон до координування проекту EXCHANGE Live Art з художницею Аною Матей, в якому вони досліджують спілкування, використовуючи акціоністське мистецтво як основний інструмент і предмет, організовуючи резиденції, лабораторії та зустрічі. Вона поєднує мистецьку та організаторську діяльність з викладанням, проведенням семінарів у різних контекстах та установах, таких як мистецькі центри, університети та незалежні простори.

ПРО МОЮ РОБОТУ
Для мене творчість це дія, яка тісно пов’язана із життям, тому мої твори відверті, споріднені з персональним досвідом та буденним життям. Мені потрібно мінімум речей, здавалося б незначних − технічно простих та матеріально невибагливих, що часто пов’язані з пам’яттю та спогадами, але які є рушієм і натхненням моєї роботи.

Мені подобається мистецтво перфоманс за присутність аудиторії, за те як вона сприяє твору − тоді, коли часто стає протагоністом мого перфомансу, чи в діях, які запрошують до близького спілкування. Я люблю гру, виклики, безглуздість та нісенітницю, провокуючи ситуації чи переживання, що підштовхують мене до розширення меж.

Я працюю з невідкладністю, з «тут і зараз», з теперішніми обставинами, оскільки я думаю, що будь який контекст і ситуація можуть стати початком творення робіт, які запрошують до рефлексій. Я люблю занурюватися в творчий процес з нуля, без ідей чи заздалегідь визначеної цілі, і це дозволяє творити з будь якого простору чи ситуації, як формально, так і концептуально. Тепер мене захоплюють процеси творення, які починаються з відкритості, довіри до інтуїції та спонтанності, де я поєдную намір та імпровізацію.

www.isabelleon.com

Партнери і організатори