Мартін ВІАЛЬ

народилася в 1968 році в Монреалі (Канада), живе та працює в Перпіньйоні (Франція).

Мартін Віаль створює інсталяції, використовуючи процес перфомансу.

Час як категорія є однією з найважливіших в її творчості, яка в процесі взаємодії з простором дає можливості досягнути багатоплановості в творенні.

Протягом останніх п’ятнадцяти років, Мартін Віаль проводить інтенсивні майстер-класи в Монреалі (Канада), також у Чикаго (США), Франції та Брюсселі, а нещодавно в Каталонії (Іспанія).

З 1999 року її роботи були представлені на численних  художніх фестивалях, в галереях та місцях site specific в Канаді, США, Польщі, Ізраелі, Бразилії, на Кіпрі, в Сербії, Шотландії, Іспанії, на Філіпінах, у Франції, Бельгії та Данії. Її роботи були представлені в публікаціях  про перфоманс, зокрема: Contenedores, Mustra Internacional De Arte De Acción-Una décida de performance en Sevilla (2001-2010), кураторський проект Рубена Барросо (Севілья, Іспанія); Caught in the Act, антологія мистецтва перфомансу канадських жінок під редакцією Йогани Гаусголдер і Тані Марс (Artexte, Édition, Montreal, YYZ Books, Toronto).

“Заякорена у практику присутності, моя творчість передбачає формування інсталяцій, ґрунтованих на перформансі. Віднедавна я зосередилася на творах у громадському просторі та в незвичних місцях, що сприяють несподіваним зустрічам із перехожими. У цьому процесі для мене основне – миттєва дезорієнтація та застосування дій як знаряддя переоцінки особистих і соціальних налаштувань. Осердя моєї практики – тіло в дії. Усі елементи взаємопов’язані, я активую предмети і/або матерію, а вони активують мене; простір резонує, а моє тіло – його частина. Я розглядаю матеріали і предмети як підпору моїх дій, які, втім, є найважливішою частиною композиції.

Працюючи головно в тривкому форматі, я надихаюся проміжками між мистецтвом і буденністю, а також численними точками їх перетину.

Я використовую час як рушійну силу,

Я використовую час як невідступність

Я використовую час як знаряддя просторових і реляційних переговорів.”

Мартін Віаль

Партнери і організатори