РИШАРД ЛУҐОВСКІ

Автор просторових форм, об’єктів та перфомансів, живописець, графік.

Народився у Варшаві 1955 року.
У 1977-1982 роках навчався в Академії мистецтв у Варшаві на факультеті живопису. 1982 року отримав диплом з відзнакою у майстерні проф. Стефана Ґєровського (творча робота у майстерні Р.Войцеховського). Сьогодні – професор, керівник майстерні Формування Навколишнього Простору в Інституті мистецтв Університету Яна Кохановського у Кєльцах та майстерні рисунку на факультеті графіки Академії мистецтв у Варшаві.
З 1990 року керував варшавською Галереєю Кухня (Kuchnia). Сьогодні вона є частиною Галереї XX1 (колишня Галерея скульптури), керівництво над якою Ришард Луґовскі обійняв 2001 року.
Є засновником і членом Наукового гуртка працівників Академії мистецтв у Варшаві. Співорганізатор і учасник циклу виставок «Фауноманія», які були представлені у Центрі скульптури в Оронську, Borey Art Center у Сент-Пітерсбургу, галереї Galerii RLBQ у Марселі. Багаторазовий стипендіат Міністерства культури і мистецтва, Фундації культури, також отримав одноразову стипендію Веруш-Ковальського.
Живе та працює у Варшаві.

Його роботи знаходяться, зокрема, у фондах галереї Studio у Варшаві, в Музеї мистецтва у Хелмі, в колекції Бюро художніх виставок у Сандомирі, колекції Академії мистецтв у Варшаві, Національному парку у Мюріці, Музеї ім. Марка Шагала у Вітебську, у приватних колекціях у Польщі, Німеччині, Австралії, США та Угорщині.

https://culture.pl/pl/tworca/ryszard-lugowski

Партнери і організатори