МАРТІН ВІАЛЬ. ШКОЛА ПЕРФОМАНСУ, ЛЬВІВ 2018

Завдяки участі в Днях мистецтва перфоманс у Львові я набула неоціненного досвіду як митець-учасниця фестивалю і координаторка майстер-класів. Як мисткиня я постійно відчувала підтримку й увагу до себе – а це завжди підбадьорює. Учасники команди фестивалю докладали всіх зусиль, щоб полегшити роботу митцям, а формат події, що передбачає два–три заходи на вечір, дає публіці змогу обміркувати кожен твір, а митцеві – простір для експериментів. Мені дуже сподобався такий спосіб організації – зосереджений не так на продуктивності, як на реаліях того, чого вимагає практика.

Мене неабияк вразила відданість і зацікавленість групи, з якою я працювала, а також їхня здатність миттю опановувати нове. З найпершої хвилини я відчувала їхній запал і прагнення вчитися.

Для деяких груп триденний майстер-клас – це занадто мало, але в цьому випадку такого терміну було саме достатньо, щоб викласти матеріал для роздумів і ознайомити з інструментами, за допомогою яких можна продовжити процес самостійно.

Упродовж цих трьох днів ми зосереджувалися на основному матеріалі мистецтва дії – на тілі, часі та просторі, а в останній день зробили вступ до роботи з предметами. Така робота вимагає відкритості та фізичної спроможності працювати з суперечностями і викликами.

Для фінальної презентації ми обрали формат відкритої лабораторії в громадському просторі. Цей формат непростий, але винятково цінний тим, що допомагає митцеві відмовитися від «виступу з перфомансом», а натомість надихає бути присутнім, свідомим і відкритим до непередбачуваності.

Хоч більшість учасників посідали сумніви, я задоволена тим, як їм вдалося вийти за межі та створити для себе цікавий досвід.

До публічної презентації підійшли як до неперервності процесу і я чітко відчувала, наскільки і з яким смиренням кожен із учасників перейнявся дослідницьким аспектом роботи, а це для мене дуже важливо.

Мартін Віаль,  2018

 

Партнери і організатори