програма ПРОСТІР – ЧАС – КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ Януша Балдиґи [2019] [відео]

01 – 05 вересня 2019, щодня з 10:00 до 14:00
програма ПРОСТІР – ЧАС – КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ Януша Балдиґи  рамках ШКОЛИ ПЕРФОМАНСУ 2019.

Майстер-клас порушує проблематику простору, місця і присутності у контексті культурного міфу, який походить із традиції нового часу або сімейної історії, тобто, він може охоплювати увесь культурний спектр або ж обмежитись масштабом приватного наративу.

Пропоную зробити вихідним пунктом усім відомий міф, що походить із роману Даніеля Дефо «Пригоди Робінзона Крузо».

Ключові слова: самотність, межа, час, петля, коло, існування.

Ми говоримо про територію, обмежену замкненою лінією (острів) як про місце існування однієї людини, спроби пошуку контакту із зовнішнім світом, знайдений відбиток людської ступні на піску (сигнал, знак).

Під час першої розмови ми спробуємо знайти відповідь на питання про культурний (історичний, суспільний) контекст роботи кожного з нас. Ми оберемо один мотив, наприклад, Робінзон Крузо, Мобі Дік, або кілька запропонованих учасниками майстер-класу.

  1. Вихідним пунктом є територія, замкнена петлею, колом, яку можна формувати через зміну пропорції, форму (м’яка матерія, ефемерний малюнок, рухомі елементи).
  2. Кожен із нас перебуває всередині «своєї території» в умовах, наближених до інших учасників. Тут йдеться про схожий, співмірний статус усіх учасників майстер-класу.
  3. Спроби просторової, звукової взаємодії тощо.
  4. Творення місця, побудова автономного знаку (повторюваність руху, нерухомість, формування матерії).
  5. Публічний показ як одна подія (тривалість близько 30 – 40 хв.)
  6. Синхронізація дій. Необхідно зберегти автономію акції кожного з нас, але також і дисципліну групи як рівноправної величини.

Простір – час – культурний контекст – це базова тріада, на якій ми будуватимемо стратегії наших дій.

 

Януш Балдиґа народився 1954 року в Любліні. 1974-79 роках навчався в Академії Образотворчого Мистецтва у Варшаві (відділення живопису). Учасник та співзасновник мистецької групи PRACOWNIA (1976-1981), співкерівник майстерні DZIEKANKA в Студентському арт-центрі (1976-1979) у Варшаві. З 1979 року учасник театру Академія Руху.

Зараз професор Балдиґа навчає мистецтва перфоманс в Університеті мистецтв у Познані. Автор рисунків, об’єктів, інсталяцій, перфомансів і вуличних акцій. Протягом багатьох років практики, він розробив свій унікальний спосіб, що характеризується спрощенням мови і засобів артикуляції завдяки використанню простих елементів, таких як дошки, цвяхи, канат, вода, тканина або скло, і які він застосовує, щоб створити елементарні структури: лінію, коло, прямокутник, крапка. Балдиґа запровадив термін «місця відзначені», який тлумачить як визначення простору і його обмежень з динамікою, що приносить присутність людини.

 

Партнери і організатори