2019. ШКОЛА ПЕРФОМАНСУ #11

З 1 по 7 вересня у Львові «Інститут актуального мистецтва» організовує ШКОЛУ ПЕРФОМАНСУ, що базується на понад  десятирічній традиції фестивалю акціоністського мистецтва – Дні мистецтва перфоманс у Львові, і надалі залишається єдиною професійною освітньою платформою в Україні.
Серед інших фестивалів перфомансу Школа перфомансу вирізняється трактуванням освітнього процесу як основи розвитку мистецтва дії:  це цілісний цикл майстер-класів, де кожен учасник має можливість презентувати індивідуальний результат.
Обрання освітньої місії одним з головних завдань формує власне мистецьке середовище. ШКОЛА стає місцем конфронтації молодих особистостей українського мистецтва перфоманс із досвідченим міжнародним середовищем мистецтва дії.

Змістове наповнення цьогорічного фестивалю формується завдяки мистецтву та індивідуальним стратегіям запрошених митців.  Структура навчання побудована з трьох інтегрованих потоків: Технологія (навчання) – Майстерність (відкрита публічна презентація учасниками Школи власних перфоманс-ідей після навчання) – Мистецтво перфоманс (ознайомлення з актуальними тенденціями у сучасному мистецтві акціонізму, виступи перфомерів).
Навчання проводитимуть досвідчені митці, котрі будуть зосереджувати свою увагу на індивідуальному та груповому творчому процесі:  Януш Балдиґа з Польщі, Аня Ібш з Німеччини, Кінерет Хайя Макс з Ізраїлю.

ЯНУШ БАЛДИҐА продовжує концепцію тематичних майстер-класів і пропонує тему: «ПРОСТІР – ЧАС – КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ», що порушує проблематику простору, місця і присутності у контексті культурного міфу.

КІНЕРЕТ ХАЙЯ МАКС проведе майстер клас «Я−, Є−, ТУТ−». Перфомерка, авторка практичних освітніх проектів, пов’язаних з акціоністським мистецтвом, Кінерет Хайя Макс з 2017 року очолює щорічну майстерню перфомансу центру мистецтва перфоманс «Performance Art Platform»  у Тель-Авіві, викладає в Академії мистецтв і суспільства в Єрусалимі (Musrara Academy of art and society in Jerusalem).

Під час майстер-класу АНІ ІБШ «ВІД АКЦІЇ ДО ІНСТАЛЯЦІЇ І НАЗАД» учні досліджуватимуть інсталятивні особливості у перформативних акціях: як інсталяція впливає на перфоманс, як взаємодіє з ним, яким чином вони взаєморозвиваються?
Аня Ібш – художниця та кураторка, активно працює у жанрах перфоманс та інсталяція  із 1993 року.  У роботах досліджує особистісні, культурні та соціальні аспекти присутності людини, аналізуючи при цьому витривалість і толерантність власного тіла.

Програму майстер класів Школи доповнить лекція-перфоманс ВОЛОДИМИРА ТОПІЯ «ПЕРЕБУВАННЯ… МІЖ ТУТ І «ТАМ» та лабораторне дійство ВОЛОДИМИРА КАУФМАНА «АНАТОМІЯ ПЕРФОМАНСУ».

Школу супроводжуватимуть  виступи перфомерів  з України – Михайло Барабаш, Юрій Штайда, Забіг, з Польщі – Януш Балдиґа (Janusz Bałdyga), Ришард Луговскі (Ryszard Ługowski), Ярослав Першко (Jarosław Perszko), з Іспанії – Ізабель Леон (Isabel León), Маріо Монтойя (Mario Montoya), а також Вілаван Віанґтонґ (Wilawan Wiangthong) з Таїланду, Кінерет Хайя Макс (Kineret Haya Max) з Ізраїлю та Аня Ібш (Anja Ibsch) з Німеччини.

Навчання в Школі Перфомансу та покази перфомансів відбуватимуться з 1 по 7 вересня. На закінчення фестивалю відбудеться відкрите обговорення підсумків проекту серед учасників Школи та аудиторії фестивалю.
Зголошуватись до Школи Перфомансу можна від 9 серпня до 20 серпня 2019 року, заповнивши електронну форму за адресою:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfGTTHSzkGsQV9nsIfjXYFDz_6v3k2IY3sRr_jE3IOxb5RBpA/viewform

Основним критерієм відбору буде особиста мотивація потенційних учнів. Відповідь надійде до 23 серпня.

Основна локація фестивалю: театр Лесі Українки.
Куратори: Ярина Шумська, Володимир Кауфман (Україна), Януш Балдиґа (Польща).
Проект ШКОЛА ПЕРФОМАНСУ буде проходити за підтримки Українського культурного фонду.
Організатори та партнери фестивалю: Інститут актуального мистецтва (Львів), Львівська міська рада,  Польський інститут у Києві,  Вірменська-тридцять п’ять (Львів), Львівський  академічний драматичний театр імені Лесі Українки.

Всі перфоманси – вільні для споглядання.

Довідка:

Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно з чинним  законодавством, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.  

Партнери і організатори