Дні мистецтва перфоманс у Львові. 30 серпня – 11 вересня 2013. прес реліз

Упродовж двох тижнів Львів наповнять перфоманси, лекції, зустрічі із визнаними митцями, виступи театрів сучасної пластики,  майстер-класи з контактної імпровізації та низка паралельних мистецьких подій. Вхід на всі акції та на відкриття проектів – вільний.

Цього року тема «Днів» означена, як «Лабораторія міждисциплінарності перфомансу».

Фестиваль демонструватиме різноманіття форм перфомансу: від пластичного до текстового, від  музичного до візуального… Перфоманс розглядатиметься не тільки як самодостатній жанр, але і як  форма вираження, що пронизує всі види сучасного мистецтва. ДНІ з’ясовуватимуть можливість перфомансу бути дотичним чи складовою будь-якого мистецького напрямку. А також продовжать вивчати жанрову мобільність  та можливості трансформації перфомансу.

Кураторами «Днів мистецтва перфоманс у Львові» стануть Тамар Рабан (Ізраїль), Януш Балдиґа (Польща) та Володимир Кауфман (Україна).

Програма заходів складатиметься із двох частин. Спершу відбудуться проекти театрів сучасної пластики. У другій частині буде представлено виступи майстрів перфомансу та «Школа Перфомансу». Обидві частини супроводжуватимуться едукативними проектами та супутніми заходами.

Цього року учасниками «Днів» стануть, як і молоді українські перфомери, так і багато знаних митців з різних країн, кожен з яких є авторитетом у своєму жанрі. Серед запрошених митців: Вальдемар Татарчук (Польща), Редас Діржис (Литва),  Анат Пік (Ізраїль), Ева Зажицька (Польща), Еліас Файнґерш (Ізраїль),  Губерт Вінчик (Польща), Ярас Рамунас (Литва), Пауліна Сьвєньцаньська (Польща),  Бенас Шарка (Литва), Анна Кальвайтис (Польща), Алевтина Кахідзе, Володимир Топій, Юрій Білей, Павло Ковач junior, Василь Одрехівський.

Вперше у Львові буде представлено настільки велике різноманіття театрів, що спеціалізуються на перфомативних технологіях та сучасній пластиці. Зокрема, це будуть київський «TancLaboratorium» під керівництвом Лариси Венедиктової, львівські «Dance Platform» та польські «TańcaHARAKIRI FARMERS», «The Perform Group» і «The Dance Theatre Zawirowania».

У рамках «Днів мистецтва перфоманс у Львові» вже вп’яте відбудеться «Школа Перфомансу». Для українських молодих митців це досі єдиний шанс безкоштовно навчатися мистецтву перфомансу у авторитетних майстрів . Кожного року до «Школи» з’їжджається близько пів сотні учнів з різних міст України та Польщі. Цьогоріч навчання відбуватиметься у двох групах. Початківців і учнів попередніх шкіл куруватимуть Януш Балдиґа з Польщі та Родді Гантер з Великобританії. Навчання у «Школа перфомансу» триватиме із 4 по 8 вересня 2013 року. Після школи учні демонструватимуть свої перфоманси поряд із метрами жанру.

Проведення «Днів мистецтва перфоманс у Львові» має на меті стимулювати в Україні розвиток перфомансу, як жанру без якого сучасне мистецтво не може повноцінно існувати.

Локації: галерея «Дзиґа», Львівський палац мистецтв, Перший Український театр для дітей та юнацтва, галерея «Єфремова 26», галерея «Iconart», Музей історії книжки,  ЛНУ ім. І. Франка  та інші території міста.

Організатори : Інститут Актуального Мистецтва, Мистецьке об’єднання «Дзиґа», Польський Інститут у Києві, Посольство держави Ізраїль в Україні, кафедрa  режисури та хореографії  ЛНУ ім. Івана Франка, громадська організація «Вірменська 35», фундація «TransKultura», Львівська міська рада

Партнери: Перший Український театр для дітей та юнацтва, культурно-миcтецький центр Львівський Палац Мистецтв, Warsztaty Kultury (Centrum Kultury w Lublinie), Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Центр Міської Історії Центрально-Східної Європи, галерея Єфремова 26, galeriа Labirynt

Проект здійснено за підтримки програми і³  Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»

Партнери і організатори