програма СТАТИЧНИЙ ПЕРФОРМАНС – ДИНАМІКА НЕРУХОМОСТІ Януша Балдиґи [2018]

02-04 вересня 2018, щодня з 10:00 до 14:00,
програма СТАТИЧНИЙ ПЕРФОРМАНС – ДИНАМІКА НЕРУХОМОСТІ Януша Балдиґи в рамках Школи перфомансу 2018.

Минулого року ми прийняли концепцію тематичних майстер-класів, тоді темою була Присутність. Наступним важливим елементом та завданням для учасників буде створення спільного простору, який у першій фазі майстер-класів буде становити контекст, що визначає поведінку всіх учасників.

Цього року я пропоную тему «СТАТИЧНИЙ ПЕРФОМАНС – ДИНАМІКА СТАНУ НЕРУХОМОСТІ». Ми займаємось моментом нерухомості, зупинки як кульмінації дії. Звісно, це не означає, що заняття будуть абстраговані від динаміки. Зовсім навпаки, нашим завданням буде пошук взаємозв’язку між станом нерухомості та динамічною дією. Використання предметів спрямовує нашу увагу на гравітацію, рівновагу, перевантаження. Ми повинні усвідомлювати плинність часу і пов’язане із ним виснаження, яке приводить до зупинки дії.

Ми усвідомлюємо алюзії до проблематики мистецтва другої половини ХХ століття – маю на увазі традиції боді-арту,  арте повера чи арт-інтервенції, які оперують такими значеннями, як тиша, нерухомість, пустка і ніщо. Ми будемо концентруватися на таких поняттях, як мінімум, тиша, пустота, щоб протиставити їх динаміці хаосу, перебільшення і надлишку.

Я хотів би процитувати слова Вільяма Блейка: «Досить! Тобто, забагато…». Вони говорять про постійну потребу у скороченні і загрозу, яку несуть зайві речі та поняття. Ми намагаємось конфронтувати стриманість і хаос. Трактуючи поняття надміру як ключове слово опису проблематики наших дій, ми можемо пригадати його протилежність, закодовану у поняттях селекції, скорочення чи необхідності вибору. Отже, ми звертаємось до скорочення, виключаючи зайві, часто корисні, але не обов’язкові речі. Очищуючи наступні кола значень і засобів, ми підходимо до суті меседжу, стержня, навколо якого будується знак.

Проблематика майстер-класів:

1 – Нерухомість, тиша, ніщо

2 – Гравітація та нерухомість (кидок, падіння)

3 – Лінія чи точка

4 – Мапа – пересування, блукання

5 – Парадокс «динаміки нерухомості»

6 – Стоп-перфоманс – мистецтво зупинки.

Партнери і організатори