VIІI ДНІ МИСТЕЦТВА ПЕРФОМАНС У ЛЬВОВІ. 2 – 6 вересня 2015. прес реліз

Осінь у Львові вже традиційно розпочнеться з актуального мистецтва
та активізації мистецьких дій в просторі міста

З 2 по 6 вересня вже ввосьме поспіль (перший ще в 2008 році) відбудеться єдиний в Україні міжнародний фестиваль перфомансу «Дні мистецтва перфоманс у Львові». Цього року перфоманси поєднуватимуться з подіями Конгресу культури Східного партнерства, який цими днями також проходитиме у Львові.

На вектор мистецьких дій/акцій вказує тема фестивалю:  «Перфоманс. Активізація.»

Зараз ми живемо в час, який перевертає свідомість людей. Люди роблять вибір, поляризуються в своїх поглядах, зникає сірість.  Починається радикалізація в емоціях,  в поглядах, в свідомості, у всьому. Перфоманс  є  найбільш реактивним жанром серед відомих нам напрямків мистецтва, які окреслюють та розкодовують сутність соціальних перемін, людських переживань, емоційної напруги. Тому можемо сміливо говорити про активізацію перфомера, який блискавично реагує на зміни.

Упродовж цьогорічних ДНІВ перфоманси творитимуть досвідчені та молоді художники з України, Ізраїлю, Великої Британії, Польщі та Німеччини. Серед них, зокрема, Сандра Джонстон (Sandra Johnston), Меір Таті (Meir Tati), Ернесто Леві (Ernesto Levy), Зиґмунт Піотровскі (Zygmunt Piotrowski), Пшемислав Бранас (Przemyslaw Branas), Шимон Кула (Szymon Kula), Доротеа Серор (Dorothea Seror), Павло Ковач та Петро Ряска. Куратори «Днів мистецтва перфоманс у Львові»: Влодко Кауфман (Україна), Тамар Рабан (Ізраїль), Януш Балдиґа (Польща).

Невід’ємною частиною «Днів мистецтва перфоманс у Львові» є освітня складова фестивалю «Школа Перфомансу», яка знову об’єднає всіх охочих з метою опанування основ мистецтва перфоманс та презентації власних перфомативних ідей на рівні з досвідченими та знаними митцями. Цьогоріч програму Школи будуємо з двох навчальних платформ за участю Сандри Джонстон з Університету Ньюкаслі та польського митця, співзасновника міжнародної арт-групи Black Market, Зиґмунта Піотровського. Також до творення програми Школи долучаться Вальдемар Татарчук та куратор Школи Перфомансу  Януш Балдиґа.

Традиційно лекції та майстер-класи у «Школі Перфомансу» проводитимуться щодня – з 10:00 до 14:00, а покази перфомансів — після обіду впродовж всього фестивалю з 2 по 6 вересня.  Для участі у Школі Перфомансу потрібно заповнити АНКЕТУ (у приєднанні) та надіслати її до  27 серпня на адресу dzygainfo@gmail.com вказавши в темі листа Школа Перфомансу.

Керівник проекту Дні мистецтва перфоманс у Львові:  Ліда Савченко-Дуда

Організатори:  Інститут Актуального МистецтваМистецьке об’єднання «Дзиґа»

Партнери:  Львівська міська рада, Польський Інститут у Києві, Посольство держави Ізраїль в Україні, Гьоте-Інститут в Києві, фундація «TransKultura», Львівський палац мистецтв, «Гостинний дім» при Духовно-культурному центрі «Архистратиг», Готель «Жорж».

 

Довідка:

Сандра Джонстон походить з Північної Ірландії, з 1992 року активно працює як перфомер, займається відеоінсталяцєю та графікою. Її твори часто пропонують альтернативні спроби розгляду тих наслідків травми, що пов’язані з певною локацією, з твердженнями та співчутливим спілкуванням.

Перфомативні дії по суті засновані на досвіді, повністю зімпровізовані в певних ситуаціях і зібрані в основному зі знайдених об’єктів. Тому ці дії часто нагадують «врятовані» залишки забутих митей недосконалі, нечіткі і мовчазні.

З 2002 року Сандра Джонстон займається викладацькою і дослідницькою діяльністю, в тому числі отримала науково-дослідницьку стипендію AHRC в університеті Ольстера в Белфасті,  досліджуючи проблему «Травма місця». Зараз  ̶  старший викладач мистецтва в Університеті Нортумбрії в Англії. Поза тим, вона співзасновник та учасник комітету різних арт-груп у Белфасті, а саме: CATALYST ARTS, BBEYOND, і AGENCY.

Зиґмунт Піотровскі (Noah Warsaw).  З початку 70 -х бере участь в незалежному культурному русі (cтудентський арт-центр Dziekanka, Варшава), очолює групу самоосвіти «Студія арт-досліджень», співпрацюючи зі студентами театральної школи, музичної школи та школи мистецтв просуваючи ідею самоосвіти в творчому процесі.

З 1984 року впроваджує новий спосіб колективної взаємодії в сучасному мистецтві , тим самим створюючи програмні принципи міжнародної групи художників «Black market».

На початку 90-х років відмовляється від активної участі в арт-ринку, зосереджується на індивідуальному творчому шляху опираючись на концепцію HERITAGE (Спадщини) і застосовуючи практику споглядання буденності творчого процесу.

З роками виступає під іменем NOAH WARSAW, повертається до активної участі в перфомативному мистецтві, відкриває новий напрям художнього дослідження в «dyscyplinie natchnienia», що визначається терміном ARCHWAY і застосуванням на практиці «fine art performance».

11 08 2015

Партнери і організатори