ШКОЛА ПЕРФОМАНСУ У ЛЬВОВІ. #10.
Із 1 по 8 вересня 2018 року в рамках фестивалю «Дні Мистецтва Перфоманс у Львові» працюватиме Школа Перфомансу. Це єдиний в Україні навчальний майданчик, де можна перейняти досвід в авторитетних майстрів арт-перфомансу з усього світу.
Цьогорічна Школа перфомансу – це цілісний цикл майстер-класів, найбільшою цінністю яких є індивідуальний результат кожного учасника. Школа пропонує навчальний процес, відкритий для будь-яких форм та обставин, пов’язаних із мистецтвом дії, а отже вона не є закритою лабораторією. На завершення навчання, учасники Школи зможуть презентувати власні ідеї в рамках фестивалю.
«Навчальна практика оприлюднена широкому загалу у формі відкритого показу робить львівський проект однією з найбільш оригінальних презентацій мистецтва перфоманс в Європі. Конфронтація наймолодших перфомерів з досвідченими учасниками міжнародного мистецького руху, зокрема, з Іспанії, Великої Британії, Ізраїлю, України, Індонезії і Польщі дає плоди у вигляді нових контактів та обміну інформацією, що є безцінним для розвитку мистецтва». (Януш Балдиґа, куратор Школи Перфомансу)
Щороку Школа розвиває навчальні пропозиції, даючи можливість співпрацювати з новими викладачами, митцями, які реалізують оригінальні авторські практики. Результатом такої стратегії стає збагачення досвіду учасників школи.
В рамках цьогорічної Школи Перфомансу навчання буде проходити в трьох групах, майстер класи будуть проводити досвідчені перфомери: ЯНУШ БАЛДИҐА з Польщі, БАРТОЛОМЕ ФЕРРАНДО з Іспанії, МАРТІН ВІАЛЬ з Франції.
ЯНУШ БАЛДИҐА продовжить концепцію тематичних майстер-класів і пропонує тему: «СТАТИЧНИЙ ПЕРФОМАНС – ДИНАМІКА СТАНУ НЕРУХОМОСТІ», де учні будуть досліджувати момент нерухомості, зупинки як кульмінації дії.
Художник, педагог, куратор багатьох фестивалів і практичних освітніх проектів, пов’язаних з акціоністським мистецтвом – БАРТОЛОМЕ ФЕРРАНДО, котрий працює у жанрі візуальної та голосової поезії, проведе майстер клас «У РОБОТІ ЗІ ЗВУКОМ».
Майстер клас МАРТІН ВІАЛЬ «ЛАБОРАТОРІЯ ТІЛА» буде про зосередження на різних способах сполучення з часом та простором, використовуючи тіло як лабораторію дослідження. Останні п’ятнадцять років, Віаль проводить інтенсивні майстер-класи в Монреалі (Канада), також у Чикаго (США), Франції та Брюсселі, а нещодавно в Каталонії (Іспанія).
Програму майстер класів Школи доповнить лекція-перфоманс ВОЛОДИМИРА КАУФМАНА «ЗХОДЖЕННЯ».
Школу супроводжуватимуть виступи перфомерів з України – АНТОН САЄНКО, НАТАЛЯ ЛІСОВА, КОСТЯНТИН ЗОРКІН, з Ізраїлю – ЛІОР КАРІЕЛЬ (LIOR KARIEL), ҐАЛІА ПАВЛІЧЕНКО (GALIA PAVLICHENKO), з Франції – МАРТІН ВІАЛЬ (MARTINE VIALE), ПАСКАЛЬ С’ЯП (PASCALE CIAPP), а також ЯНУШ БАЛДИҐА та МАР’ЯН СТЕМПАК з Польщі, ЗИҐМУНД СКАРД (SIGMUND SKARD) з Норвегії та БАРТОЛОМЕ ФЕРРАНДО (BARTOLOME FERRANDO) з Іспанії.
Навчання в Школі Перфомансу та покази перфомансів відбуватимуться з 1 по 7 вересня. На закінчення фестивалю відбудеться відкрите обговорення підсумків проекту серед учасників Школи та аудиторії фестивалю.
Зголошуватись до Школи Перфомансу можна від 10 серпня до 23 серпня 2018 року, заповнивши електронну форму за адресою:
https://docs.google.com/forms/d/15v4JTZ7-NZ7pi3nnd-C0w38gNZ9k87lLCsuAEFoZf3E/edit
Основним критерієм відбору буде особиста мотивація потенційних учнів.
Відповідь надійде до 25 серпня.
Основна локація фестивалю: галерея Дзиґа, вул. Вірменська, 35
Куратори: Володимир Кауфман (Україна), Януш Балдиґа (Польща)
Арт-директор – Ліда Савченко-Дуда (Україна)
Організатори та партнери фестивалю: Львівська міська Рада, Мистецьке об’єднання Дзиґа, Інститут актуального мистецтва, Вірменська-тридцять п’ять (Львів), Польський інститут у Києві, Посольство держави Ізраїль в Україні, OCA Офіс для сучасного мистецтва Норвегії, Львівський академічний обласний театр ляльок, Альянс Францез Львів.